Подписка
   Поиск:
 

Журнал: «Ліки України»


№ 713.09.2018г.

Раздел:  Лекції, огляди

 1. Петльові діуретики в лікуванні набрякового синдрому    І. О. ДУДАР
  На сьогодні для лікування набрякового синдрому, який виникає при різних захворюваннях, широко застосовують петльові діуретики. У статті проведено порівняння найпоширеніших петльових діуретиків – фуросеміду, буметаніду і торасеміду, висвітлено особливості їх фармакокінетики та фармакодинаміки, клінічної ефективності при нирковій і серцевій недостатності та при цирозі печінки. Показано, що ефекти петльових діуретиків дозозалежні й дозу слід регулювати залежно від сечогінної відповіді.
 2. Лікування гіперхолестеринемії – чи є альтернатива традиційній терапії?    Я. В. КОРОСТ
  Атеросклеротичне ураження судин призводить до розвитку та прогресування таких хвороб як артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, гостре порушення мозкового кровообігу тощо. Для лікування атеросклерозу та його клінічних проявів використовують традиційні медикаментозні методи лікування (застосування статинів) та інші лікувальні препарати, які впливають на різні ланки патогенезу атеросклеротичного процесу. Здатність знижувати рівень холестерину мають такі речовини рослинно- го походження як фітостерини, полікосанол. Ці речовини, а також амінокислота метіонін, входять до складу препарату Холестол. Холестол показаний як доповнення до гіполіпідемічної терапії, а також як стартова терапія гіперхолестеринемії.
 3. Рациональные подходы к диагностике и лечению нейроциркуляторной дистонии    Т. М. БЕНЦА
  В статье представлены данные о медико-социальной значимости проблемы нейроциркуляторной дистонии (НЦД). Актуальность проблемы связана с существенным увеличением распространенности функциональных сердечно-сосудистых заболеваний, которые были зарегистрированы в последние годы. НЦД наиболее часто поражает молодых людей трудоспособного возраста, страдающих от системного нейрогенного дисбаланса в организме. Заболевание отрицательно влияет на качество жизни. Диагноз НЦД обычно устанавливается пациентам молодого и зрелого возраста, которые не имеют органической патологии и предъявляют различные соматические жалобы: на головокружение, головную боль, нарушение сна, сердцебиение, одышку и т. п. Представлены и проанализированы современные возможности лечения больных НЦД.
 4. Патогенетичне обґрунтування застосування метаболічної терапії у пацієнтів з хронічною ішемічною хворобою серця    Є. Х. ЗАРЕМБА, В. М. КАРПЛЯК, М. М. ВІРНА, О. В. ЗАРЕМБА-ФЕДЧИШИН, О. В. ЗАРЕМБА
  У статті наведено результати вивчення клінічного перебігу, ліпідного спектра крові та варіабельнос- ті серцевого ритму в хворих на хронічні форми ІХС після використання в комплексному лікуванні мета- болічної терапії (мексикору). Обстежено 84 хворих на стабільну стенокардію І–ІІІ ФК. Серед хворих було 57 (67,9 %) чоловіків і 27 (32,1 %) жінок, середній вік яких становив 47,5±9,4 років. Відповідно до поставленої мети хворі були поді- лені на 2 групи: І група (n=45) отримувала базисну терапію та мексикор, ІІ група (n=39) – базисну тера- пію відповідно до чинних стандартів. Контрольну групу склали 13 практично здорових осіб. Комплексне лікування з використанням метаболічної терапії покращує клінічний перебіг захворю- вання, показники ліпідограми та варіабельності серцевого ритму.

Раздел:  Оригінальні дослідження, клінічні випадки

  Раздел:  Офіційні сторінки, новини, коментарі

  1. Гроші на вітер, або скільки витрачають українці на ліки з недоведеною ефективністю?    ТОВ «Медікс груп»
   Як стверджують експерти, близько 26 % витрачених українцями коштів на ліки в минулому році пішли на ліки з недоведеною ефективністю. Ці дані отримані за результатами дослідження ринку лікарських засобів з недоведеною ефективністю, проведеного за ініціативи ГО «Центр протидії корупції» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Результати дослідження представлено 28 серпня 2018 р. в Українському кризовому медіа-центрі.
  2. Якою мовою дозволено маркувати фармацевтичну продукцію?    ТОВ «Медікс груп»
   Постановою КМУ від 29.08.2018 р. № 672 внесені зміни в підпункт 5 п. 1 постанови КМУ від 22.07.2015 р. № 622 «Деякі питання здійснення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі». Документ набуде чинності з дня його офіційного опублікування.
  3. В Україні очікується вчасна поява трьох вакцин від грипу    ТОВ «Медікс груп»
   28 серпня 2018 р. фахівці МОЗ України, ДП «Державний експертний центр МОЗ України» (далі – ДЕЦ) та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» (далі – ЦГЗ), представники міжнародних та громадських організацій і постачальники вакцин взяли участь у круглому столі «Вакцинація проти грипу – найкращий метод профілактики». У центрі уваги учасників дискусії були питання щодо готовності України до нового епідсезону і важливості вакцинації загалом.
  4. Уряд прийняв ряд нормативних документів у сфері охорони здоров’я    ТОВ «Медікс груп»
   29 серпня під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулося чергове засідання Уряду. Під час засідання було розглянуто ряд нормативно-правових актів, поданих від Міністерства охорони здоров’я України.
  5. Професія як життя    ВАДИМ ГЕТЬМАН1, ІГОР КОЗЛИК2, ПЕТРО СОКУР3
   10 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного українського хірурга, учениці академіка М. М. Амосова, доктора медичних наук, професора Ольги Матвіївни Авілової. З цієї нагоди кафедрою торакальної хірур- гії та пульмонології НМАПО імені П. Л. Шупика (м. Київ) підготовлено до друку книгу «Ольга Матвіївна Авілова (1918–2009). Бібліографічний покажчик», у якій на основі аналізу різних архівних матеріалів і попередніх публікацій вперше систе- матизовано і узагальнено наявну на сьогодні інформацію про життєвий і профе- сійний шлях О. М. Авілової, подано уривки з її виступів перед курсантами, фраг- менти з її опублікованих інтерв’ю, представлено перший – найбільш повний і вивірений – бібліографічний покажчик її наукової спадщини (публікацій, архівних матеріалів тощо), органічно доповнений багатою підбіркою світлин та спогадами учнів на колег.

  Раздел:  Європейські керівництва

  1. Рекомендації з діагностики та лікування артеріальної гіпертензії Європейського товариства кардіологів та Європейського товариства гіпертензії (ESC/ESH) 2018 р. Вибрані положення    переклад ТОВ «Медікс груп»
   Рекомендації з діагностики та лікування артеріальної гіпертензії

  Раздел:  Піраміда доказової медицини

  1. Третій Європейський доказовий Консенсус з діагностики та лікування виразкового коліту (продовження)    Фернандо Магро, Паоло Джіончетті, Рамі Еліакім, Сандро Ардіззоне, Алессандро Армуцці, Мануель Баррейро-де-Акоста, Йохан Буріш, Кристина Б. Геше, Аілса Л. Харт, Пітер Хіндрикс, Корд Лангнер, Джиммі К. Лімді, Жанлука Пелліно, Едіта Загорович, Тім Райне, Мар
   Третій Європейський доказовий Консенсус з діагностики та лікування виразкового коліту

  В архив >>>

  Ліки України
  Мистецтво лікування
  Medix Anti-Aging
  Ліки України Плюс
  електронне видання
  Асcоциация
  Пациентам
  Авторам
  События
  Контакты

   

  Компания Medix 2019 © - Все права защищены