Подписка
   Поиск:
 

ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПРЕВЕНТИВНОЇ ТА АНТИЕЙДЖИНГ МЕДИЦИНИ: ДАНИНА МОДІ ЧИ ВИМОГА ЧАСУ?


Для багатьох із нас старість асоціюється зі зморшками, задишкою, підвищеним тиском, втратою пам’яті, не лише фізичною, але іноді й розумовою немічністю. У нерівній боротьбі з невідворотним наближенням старості людство випробувало чимало методів. Біблійний цар Соломон практикувал активне спілкування з молодими дівчатами, а цар із казки про Коника-Горбуконика навіть ризикнув скупатися в киплячому молоці. Звичайно, давня мрія людства про вічну молодість багато в чому так і залишиться мрією, проте ХХ століттю вдалося казку перетворити на реальність. Ситуація, що склалася наприкінці минулого тисячоліття в більшості економічно розвинених країн, створила необхідність загострення уваги до проблем профілактики й активної пропаганди здорового способу життя. Завдяки цьому в 90-х рр.

ХХ століття зародилася й почала стрімко розвиватися нова галузь медицини – anti-aging (антиейджинг, антистаріння, антивікова медицина). У 1993 р. група американських лікарів під керівництвом Рональда Клаца та Роберта Голдмана назавжди змінила погляд на можливості медицини, особливо – профілактичної. Саме вони запропонували anti-aging medicine – нову модель медичної допомоги, яку в Європі розглядають як медичну профілактику старіння.

Медицина anti-aging не замінює традиційної, а виступає прерогативою здорової людини, що піклується про збереження якості свого життя в майбутньому. Фактично це нова модель медичної допомоги, що ґрунтується на впровадженні високих інноваційних технологій і досліджень, перш за все – на точній діагностиці, визначенні чинників ризику, первинній або принаймні вторинній профілактиці захворювань, і декларує запобігання старінню як реальність. В основі антиейджингу – раннє виявлення, попередження та корекція пов’язаних із віком захворювань (передусім серцево-судинних, онкологічних, дегенеративних захворювань опорно-рухового апарату, порушень імунної системи тощо). Мета антивікової медицини – продовжити тривалість здорового життя людини, а в разі виникнення певних змін – зберегти якість життя на достатньому рівні.

Основні позиції антиейджингу свідчать про те, що антистаріння тісно пов’язане з профілактикою, превентивною медициною. У руслі превентивних заходів сьогодні відбувається розвиток багатьох галузей медицини. Так, на останньому Європейському конгресі кардіологів була прийнята оновлена версія Керівництва з превентивної кардіології, активно обговорюються питання профілактики невропатологами, ендокринологами, онкологами, мамологами, лікарями інших спеціальностей. У цьому аспекті актуальними є заходи з освіти пацієнтів, оскільки лише інформований пацієнт може ефективно виконувати рекомендації лікаря щодо профілактики – чи то первинної, чи вторинної.

На жаль, в Україні антиейджинг і профілактична медицина роблять лише перші кроки, тому група лікарів-ентузіастів у 2007 р. заснувала Асоціацію антиейджинг, гендерної та превентивної медицини. Чому поряд із антивіковою та профілактичною до пріоритетів було зараховано гендерну медицину? Справа в тому, що антивікова медицина значну увагу приділяє статевому здоров’ю чоловіків і жінок, використанню замісної гормонотерапії та її альтернатив. Розробляються диференційовані програми лікування для чоловіків і жінок, що багато в чому пов’язано з проблемами мено- та андропаузи. Тому гендерна медицина логічно взаємопов’язана з медициною антистаріння. Останніми роками активно обговорюються статеві особливості, відмінності різних захворювань, що стало основою для формування гендерних (статевих) підходів до лікування. Особливого розвитку набула гендерна кардіологія, оскільки відмінності в чинниках ризику, клінічних проявах, діагностичних і лікувальних підходах у чоловіків і жінок найбільш виражені саме при серцево-судинних захворюваннях.

Cвоєю ініціативою ми прагнемо відновити кращі традиції вітчизняної медицини щодо профілактичних заходів при різноманітних патологіях, обґрунтовано збільшити роль індивідуального підходу під час лікування пацієнтів, одночасно впроваджуючи поки що нові для української медичної спільноти засади антиейджингу. Як результат цієї діяльності ми ставимо досить амбітну мету – через раннє виявлення, запобігання та корекцію пов’язаних із віком захворювань продовжити тривалість і підвищити якість життя населення України.

За підтримки Інституту геронтології АМН України та низки міжнародних наукових медичних товариств, спільно з видавництвом «Медікс» Асоціація антиейджинг, превентивної і гендерної медицини започаткувала журнал «MEDIX. Anti-aging», де будуть висвітлюватись  всі вищезазначені питання.

Ліки України
Мистецтво лікування
Medix Anti-Aging
Ліки України Плюс
електронне видання
Асcоциация
Пациентам
Авторам
События
Контакты

 

Компания Medix 2019 © - Все права защищены